VINYL JE ODOLNÝ A PRAKTICKÝ


VINYL V KOMERČNÍCH PROSTORÁCH


Vinyl umí hodně...

Pryč s kompromisy .

Barevné vyladění prostoru, struktura povrchu a stupeň lesku společně s volbou

stupně protiskluznosti. Nekonečná paleta barev .

Pro heterogenní vinyl v zatěžovaných komerčních prostorách platí tvrdší pravidla. Složení svrchní vrstvy vinylu musí odolávat daleko náročnějším podmínkám, jako například obuv se zbytky hlíny a kamínků, prach a voda. Rozdíly teplot ve vestibulech, kolečkové židle v kancelářích. Školní třídy a chodby.

Učebny gymnázia Open Gate v Babicích
Učebny gymnázia Open Gate v Babicích

V restauračních zařízeních, kde se počítá s celodenním provozem, pohybem hostů a personálu, potřísněním sladkými nápoji a zbytky jídla musí podlaha splnit ta nejnáročnější kritéria.

Tomu je přizpůsobeno vrstvení, které má v tomto případě silnější slupku polyuretanu např.: 0,55 mm v nejužívanější třídě komerčního vinylu. 

Chodba gymnázia Open Gate v Babicích
Chodba gymnázia Open Gate v Babicích

V kancelářích se podle technických doporučení architektů a projektantů řeší i tvrdost vyrovnávací vrstvy samonivelační stěrky. Ta se udává jako pevnost v tlaku v jednotkách Mpa. 


Vylévání cementové samonivelační stěrky
Vylévání cementové samonivelační stěrky

Homogenní vinyl a pvc  /

Homogenní vinylové podlahy jsou tvořené vrstvou PVC stejnoměrně probarvenou v celé své šířce a polyuretanovou ochrannou vrstvou.  Je vhodná pro náročné provozy, v mnoha oblastech použití zdravotnictví, veřejné budovy, vzdělávací zařízení, kanceláře apod. dodávaná v rolích a dílcích.

Homogenní vinyl ordinace a čekárna
Homogenní vinyl ordinace a čekárna